Vi använder cookies för att anpassa din upplevelse på våra sajter. Läs mer om cookies här.

Jag samtycker till cookies

Välkommen att kontakta oss!

Västerås Marknad och Näringsliv AB

vmnab@vasteras.se

Marknad
media@vasteras.se

Västerås Tourist Center
021-39 01 00 | visit@vasteras.se

Västerås Convention Bureau
cvb@vasteras.se

expectrum
021-39 60 60 | kontakt@expectrum.se

expectrum Learning
021-39 60 61 | learning@expectrum.se

Invest Västerås (Näringsliv)
invest@vasteras.se

Besöks- och leveransadress: Kopparbergsvägen 10, 722 13 Västerås

Postadress: Västerås Marknad och Näringsliv AB, 721 87 Västerås

Fakturaadress: Västerås Marknad och Näringsliv AB, REF: EVLW02, Box 1150, 721 29 Västerås.

Samtliga fakturor ska skickas i s.k. EDI-format som är ett elektroniskt format, ange

GLN 7340076800139.

Vi som jobbar här

Eva Lilja
VD
021-39 01 11
eva.lilja@vasteras.se

Sofie Lidholm (föräldraledig)
Utvecklingschef Visit
021-39 01 19
sofie.lidholm@vasteras.se

Pia Norstedt
Utvecklingschef Invest och vice VD
021-39 01 14
pia.norstedt@vasteras.se

Pernilla Törngren
Platschef Västerås Tourist Center
021-39 01 01
pernilla.torngren@vasteras.se

Lisa Kilestad
Platschef expectrum
021-39 60 62
lisa.kilestad@vasteras.se

Alf Westerdahl
Enhetschef Strategiska projekt
021-39 01 15
alf.westerdahl@vasteras.se

Daniel Anteskog-Adler
Adminstrativt ansvarig
021-39 13 04
daniel.anteskog-adler@vasteras.se

Marie Tervald
Marknadskommunikatör, Teamledare
021 - 39 01 49
marie.tervald@vasteras.se

Anders Trygg
Facility Manager expectrum
021-39 21 21
anders.trygg@vasteras.se

Anna Ericson
Teknikpedagog expectrum
021- 39 60 68
anna.ericson@vasteras.se

Ann-Sophie Sund
Projektledare Strategiska projekt
021-39 01 26
ann-sophie.sund@vasteras.se

Catarina Söderholm
Projektledare Västerås Convention Bureau
021-39 01 25
catarina.soderholm@vasteras.se

Catrin Wiström
Teknikguide expectrum (föräldraledig)
021–39 60 61
catrin.wistrom@vasteras.se

Erica Visti 
Teknikguide expectrum
021-39 60 61
erica.visti@vasteras.se

Emelie Sadenfors 
Teamledare expectrum
021–39 60 61
emelie.sadenfors@vasteras.se

Frida Axelsson
Koordinator expectrum
021-39 00 01
frida.axelsson@vasteras.se

Gabriella Nyman
Koordinator expectrum
021-39 01 09
gabriella.nyman@vasteras.se

Hampus Johansson Törnsten
Marknadskommunikatör
021-39 23 40
hampus.johansson.tornsten
@vasteras.se

Inger Sjölund-Bengtsson
Teknikpedagog expectrum
021–39 60 63

inger.s.bengtsson@vasteras.se

Jennifer Gosch
Digital projektledare
021-39 01 13
jennifer.gosch@vasteras.se

Jenny Guilliams
Projektassistent Strategiska projekt
021-39 00 02
jenny.guilliams@vasteras.se

Jonas Peres  (Föräldraledig)
Teknikguide expectrum
021–39 60 61
jonas.peres@vasteras.se

Lina Andersson (föräldraledig)
Marknadskommunikatör
021-39 01 24
lina4.andersson@vasteras.se

Linda Eklund
Koordinator expectrum
021-39 01 12
linda.eklund@vasteras.se

Linda Heplinger
Marknadskommunikatör
021–39 01 02
linda.heplinger@vasteras.se

Madelene Nikoloska
Koordinator expectrum
021-39 00 03
madelene.nikoloska@vasteras.se

Magnus Eriksson
Projektledare Västerås Convention Bureau
021-39 00 05
magnus.eriksson@vasteras.se

Maria Wiklund
Teknikguide expectrum
021–39 60 60
maria.wiklund@vasteras.se

Maria Spennare
Strateg Invest Västerås
021-39 51 00
maria.spennare@vasteras.se

Marit Sihm Kvenangen
Näringslivskoordinator Invest Västerås
021–39 01 48
marit.sihm.kvenangen@vasteras.se

Matilda Hildingsson
Marknadskommunikatör
021-39 11 16
matilda2.hildingsson@vasteras.se

Max Lundkvist
Teknikguide expectrum
021–39 60 61
max.lundkvist@vasteras.se

Sarawut Sathin
Näringslivsutvecklare
Invest Västerås

021-39 60 64
sarawut.sathin@vasteras.se

Torbjörn Bengtsson
Etableringschef
Invest Västerås
021-39 01 45
torbjorn.bengtsson@vasteras.se