Vi använder cookies för att anpassa din upplevelse på våra sajter. Läs mer om cookies här.

Jag samtycker till cookies

Välkommen att kontakta oss!

Västerås Marknad och Näringsliv AB

vmnab@vasteras.se

Marknad
media@vasteras.se

Expect Västerås (Västerås Tourist Center)
021-39 01 00 | visit@vasteras.se

Västerås Convention Bureau
cvb@vasteras.se

expectrum
021-39 60 60 | kontakt@expectrum.se

expectrum Learning
021-39 60 61 | learning@expectrum.se

Näringsliv
naringsliv@vasteras.se

Vi som jobbar här

Eva Lilja | VD
021-39 01 11
eva.lilja@vasteras.se

Sofie Lidholm
Utvecklingschef Visit
021-39 01 19
sofie.lidholm@vasteras.se

Pia Norstedt
Utvecklingschef Invest
021-39 01 14
pia.norstedt@vasteras.se

Pernilla Törngren
Platschef Expect Västerås
021-39 01 01
pernilla.torngren@vasteras.se

Lisa Kilestad
Platschef expectrum
021-396062
lisa.kilestad@expectrum.se

Alf Westerdahl
Enhetschef Strategiska projekt
021-39 01 15
alf.westerdahl@vasteras.se

Daniel Anteskog-Adler
Adminstrativt ansvarig

021-39 13 04
daniel.anteskog-adler@vasteras.se

Anna Ericson
Teknikpedagog
021- 39 60 68
anna.ericson@expectrum.se

Ann-Sophie Sund
Projektledare Strategiska projekt
021-39 01 26
ann-sophie.sund@vasteras.se

Catarina Söderholm
Projektledare Västerås Convention Bureau
021-39 01 25
catarina.soderholm@vasteras.se

Catrin Wiström
Teknikguide, t.f, teamledare Learning
021–39 60 61
catrin.wistrom@expectrum.se

Conny Petrén
Chef Etableringar och investeringar
021-39 11 16
conny.petren@vasteras.se

Emelie Sadenfors (Föräldraledig)
Teamledare Learning
021–39 60 61
emelie.sadenfors@expectrum.se

Erica Visti (Föräldraledig)
Teknikguide
021-39 60 61
erica.visti@expectrum.se

Frida Axelsson
Koordinator Expect Västerås
021-39 00 01
frida.axelsson
@vasteras.se

Gabriella Nyman
Koordinator Expect Västerås
021-39 01 09
gabriella.nyman@vasteras.se

Inger Sjölund-Bengtsson
Teknikpedagog
021–39 60 63
inger.s.bengtsson@expectrum.se

Jennie Sträng
Näringslivsutvecklare
021-39 01 28
jennie.strang@vasteras.se

Jennifer Gosch
Digital marketing specialist
021-39 01 13
jennifer.gosch@vasteras.se

Jenny Guilliams
Koordinator expectrum
021-39 00 02
jenny.guilliams@expectrum.se

Johanna Gustavsson
Teknikguide
021-39 60 61
johanna.gustavsson@expectrum.se

Jonas Peres
Teknikguide
021–39 60 61
jonas.peres@expectrum.se

Lina Classon (Föräldraledig)
Art Director
021-39 01 24
lina.classon@vasteras.se

Linda Eklund
Koordinator Expect Västerås
021-39 01 12
linda.eklund@vasteras.se

Linda Heplinger
Marknadskommunikatör
021–39 01 02
linda.heplinger@vasteras.se

Madelene Nikoloska Skoog
Koordinator Expect Västerås
021-39 00 03
madelene.ns@expectrum.se

Maria Wiklund
Teknikguide
021–39 60 60
maria.wiklund@expectrum.se

Marie Tervald
Marknadskommunikatör, Teamledare
021 - 39 01 49
marie.tervald@vasteras.se

Marit Sihm Kvenangen
Näringslivssekreterare
021–39 01 48
marit.sihm.kvenangen@vasteras.se

Max Lundkvist
Teknikguide
021–39 60 61
max.lundkvist@expectrum.se

Sofia Favaro
Projektassistent Strategiska projekt
021-39 01 06
sofia.favaro@vasteras.se

Torbjörn Bengtsson
Affärsutvecklare
021-39 01 45
torbjörn.bengtsson@vasteras.se